Najbardziej aktualne i rzetelne wiadomości Poznań

kategoria: Ciekawostki   dodane: 07/09/2023
W ostatnim tygodniu mieszkańcami Poznania i okolic wstrząsnęła informacja o tragicznym wypadku na torach kolejowych w okolicy Swarzędza. Zgodnie z ustaleniami nie żyje młody chłopak, a jego koleżanka została ranna. Poznaj najświeższe wiadomości z Poznania

Aktualności Poznań

Do tragicznego wypadku doszło w środę, kilkanaście minut po północy w pobliżu stacji kolejowej w Swarzędzu. Pociąg towarowy śmiertelnie potrącił 14-letniego chłopaka, a 14-letnia dziewczyna z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Pociąg towarowy jechał z Pruszkowa do Niemiec i nie miał szans uniknąć wypadku, gdyż dzieci znajdowały się w całkowicie nieoświetlonym miejscu. Oficer prasowa poznańskiej policji, mł. asp. Marta Mróz przekazała wstępne ustalenia śledczych po przesłuchaniu świadków. 14-letnia dziewczyna znajdowała się na torowisku, a jej kolega chciał ją uratować przed jadącym pociągiem towarowym. Nastolatka nie udało się uratować, a dziewczyna straciła rękę i walczy o życie w szpitalu w Poznaniu.

Wiadomości regionalne Poznań

Wypadek nastolatków to nie jedyna tragedia, z którą w ostatnim tygodniu musieli zmierzyć się wielkopolscy policjanci. W powiecie złotowskim doszło do brutalnego morderstwa 71-letniej kobiety. Jak się okazuje, do wypadku doszło w domu seniorki, gdzie została postrzelona. Poznańska prokuratura okręgowa poinformowała, że mordercy udało się uciec, jednak podjęto odpowiednie akcje w celu złapania sprawcy.

Informacje z Poznania dla seniorów

Radni miejscy zarządzili kluczowe zmiany w ulgach dla seniorów. Zdecydowano się na likwidację Złotej Karty, utworzonej w 2018 roku dla osób powyżej 60. roku życia. Seniorzy będą jednak mogli skorzystać z ulgi Ok Poznań, uwzględniającej zniżki z poprzedniego programu. Zastępca dyrektora Poznańskiego Centrum Świadczeń poinformował, że właściciele Złotej Karty zostaną poinformowani o zmianach za pośrednictwem mediów społecznościowych i stron internetowych. Podjęte zostaną także próby bezpośredniego kontaktu telefonicznego albo mailowego.

Wiadomości Poznań

W poniedziałek, 4 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 59 w Poznaniu rozpoczęli rok szkolny z nową salą gimnastyczną i placem apelowym. Utworzono również toalety dostosowane do osób niepełnosprawnych, a na parkingu pojawiły się miejsca postojowe z niebieską kopertą. W poznańskiej szkole zamontowano nowoczesny system monitoringu, dodatkowe oświetlenia oraz alarmy przeciwpożarowe.

 

Poznań to miasto, w którym zawsze dużo się dzieje. Codziennie mamy dla Ciebie najświeższe informacje ze stolicy Wielkopolski oraz sąsiadujących regionów. Monitoruj na bieżąco wiadomości z Poznania udostępniane na naszej stronie!