Zadbaj o bezpieczeństwo swojej firmy. Zamów audyt IT i śpij spokojnie

kategoria: Finanse   dodane: 15/03/2022
Profesjonalny audyt IT może przynieść wiele korzyści Twojej firmie. Zadbasz w ten sposób nie tylko o bezpieczeństwo, ale również możesz dzięki niemu poprawić kondycję finansową przedsiębiorstwa, a także usprawnić jego działanie. 

Audyt informatyczny zawiera w sobie nie tylko audyt bezpieczeństwa, ale także audyt legalności oprogramowania, a także analizę struktury zatrudnienia i kosztów w sektorze IT w Twoim przedsiębiorstwie. Decydując się na audyt przeprowadzany przez profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem, masz gwarancję, że przyniesie on efekty w wielu różnych obszarach i pomoże Ci pozbyć się problemów i zagrożeń, z których istnienia mogłeś sobie nawet nie zdawać sprawy. 

Na czym polega audyt IT i dlaczego warto go przeprowadzić?

Audyt IT to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa dla Twojej firmy. Wielu przedsiębiorcom wydaje się, że ich systemy informatyczne nie są narażone na ataki, dopóki nie dostaną informacji, że do takiej sytuacji doszło. W praktyce jednak najniebezpieczniejsze są cyberataki, których nie widać.

W ten sposób z Twojej firmy przez wiele miesięcy mogą wyciekać tajne dane, informacje dotyczące finansów, dane klientów czy strategie rozwojowe i marketingowe. Wszystko to może przynieść Ci gigantyczne kłopoty, a usunięcie nielegalnego oprogramowania samemu - przy pomocy zwykłych programów antywirusowych - często jest niemożliwe. Lepiej w takiej sytuacji dmuchać na zimne i regularnie sprawdzać, czy w systemach informatycznych wszystko jest w porządku.

Audyt informatyczny to gwarancja Twojego bezpieczeństwa

Profesjonalny audyt oprogramowania pozwoli sprawdzić, czy Twoi pracownicy używają programów w odpowiedni sposób i zgodnie z przepisami. Możliwe będzie dzięki niemu również wprowadzenie odpowiednich zmian, dzięki którym wzrośnie produktywność i efektywność wykonywanych zadań. 

Sprawdź swój system informatyczny - profesjonalny audyt legalności oprogramowania

Audyt informatyczny pozwoli Ci na zorientowanie się, w jakim stanie jest system w Twojej firmie. Dowiesz się, co się dzieje z oprogramowaniem i czy jest ono w pełni legalne. Co więcej, eksperci dokładnie sprawdzą, których programów licencja wkrótce dobiegnie końca i będzie trzeba ją przedłużyć. 

Dzięki nim dowiesz się również, czy na pewno wszystkie programy, których używasz, wciąż są Ci potrzebne. W wielu firmach często zdarza się problem z płaceniem za oprogramowanie niepotrzebne lub już nieużywane, które łatwo zmienić można na tańsze, nowocześniejsze i wydajniejsze. Przyniesie Ci to nie tylko oszczędności, ale również większe zyski dzięki poprawie komfortu pracy.

Audyt sieci Wi-Fi

Audyt sieci Wi-Fi to kolejny krok ku nowoczesnej firmie. Decydując się na niego, możesz liczyć na profesjonalną i szczegółową ocenę sieci Wi-Fi z perspektywy użytkownika. Dzięki takiemu działaniu dowiesz się, jaki jest stan, wydajność, responsywność oraz łączność infrastruktury sieciowej. Audyt sieci Wi-Fi pozwoli Ci też na znalezienie i wyeliminowanie jej największych problemów i polepszenie wydajności.

Audyt struktury IT

Profesjonalny audyt IT skupiać się może na jeszcze jednym, niezwykle istotnym elemencie - analizie zatrudnienia i kosztów IT. Profesjonaliści ocenią kondycję sprzętów i programów używanych w Twojej firmie, a także podział zadań w zespole. Następnie zasugerują ewentualne zmiany, które mogą wpłynąć na wzrost efektywności, a także znaczne oszczędności dla całego przedsiębiorstwa.

Zdecyduj się na profesjonalny audyt IT, audyt informatyczny i audyt sieci Wi-Fi, aby mieć pewność, że Twoja firma jest bezpieczna.Inne artykuły z kategorii: Finanse