Obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w Radziejowie to tradycyjne uroczystości patriotyczne upamiętniające rocznicę uchwalenia dokumentu w 1791 roku. Wydarzenia obejmują mszę świętą w kościele farnym (p w. Wniebowzięcia NMP), przemarsz oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki przez władze miasta i powiatu.
Msza Święta za Ojczyznę: Odbywa się w kościele farnym, z udziałem pocztów sztandarowych. W tym dniu nastąpił przemarsz pod pomnik Tadeusza Kościuszki, gdzie miało miejsce apel oraz przemówienie Krzysztofa Wolańskiego Burmistrza Radziejowa . Złożono kwiaty, wystąpiła orkiestra dęta ze Szkoły Muzycznej, a w wydarzeniach uczestniczyły delegacje samorządowe i instytucje .
Przy Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej zaserwowano mały poczęstunek, można było obejrzeć okolicznościową wystawę.