...gdzie moja młodość...

Kiedy ktoś zapyta, jak ja się dziś czuję, Grzecznie mu odpowiadam, że "dobrze, dziękuję". To, że mam artretyzm, to jeszcze nie wszystko, Astma, serce mi dokucza i mówię z zadyszką, puls słaby, krew moja w cholesterol bogata... Lecz dobrze się czuję, jak na moje lata. Bez laseczki teraz chodzić już nie mogę, choć zawsze wybieram najłatwiejszą drogę. W nocy przez bezsenność bardzo się morduję, ale przyjdzie ranek... znów dobrze się czuję. Mam zawroty głowy, pamięć "figle" płata, lecz dobrze się czuję, jak na moje lata! Z wierszyka mojego ten sens się wywyodzi, że kiedy starość i niemoc przychodzi, to lepiej zgodzić się ze strzykaniem kości i nie opowiadać o swojej starości. Zaciskając zęby z tym losem się pogódź i wszystkich wokoło chorobami nie nudź! Powiadają: "Starość okresem jest złotym", kiedy spać się kładę, zawsze myślę o tym... "Uszy" mam w pudełku, "zęby" w wodzie studzę, "oczy" na stoliku, zanim się obudzę... Jeszcze przed zaśnięciem ta myśl mnie nurtuje: "Czy to wszystkie części, które się wyjmuje?" Za czasów młodości (mówię bez przesady) łatwe były biegi, skłony i przysiady. W średnim wieku jeszcze tyle sił zostało, żeby bez zmęczenia przetańczyć noc całą... A teraz na starość czasy się zmieniły, spacerkiem do sklepu, z powrotem bez siły. Dobra rada dla tych, którzy się starzeją: niech zacisną zęby i z życia się śmieją. Kiedy wstaną rano, "części" pozbierają, niech rubrykę zgonów w prasie przeczytają. Jeśli ich nazwiska tam nie figurują, to znaczy, że ZDROWI I DOBRZE SIĘ CZUJĄ.

Opublikowano: 2019-09-07 12:21
jamajka1 5
średnia ocen
Dodaj swój komentarz
Dodaj komentarz

Komentarze (2)

jadurb2 2019-09-26 18:49
SUPER ANDRZEJU...55555555!!!!! A TY ZAWSZE JESTEŚ MŁODY...DUCHEM....TO ŻE TROCHĘ LAT NAM PRZYBYŁO TO NIC WAŻNE ŻE NIE CZUJEMY TEGO...SERDECZNIE POZDRAWIAM I ŻYCZĘ SAMYCH PIĘKNYCH I RADOSNYCH CHWIL...:):):)
jamajka1 2019-09-07 12:22
"Starość zaczyna się rozumieć po czterdziestce i w tym samym okresie przestaje się rozumieć młodość." ******************* Gdzież nasza róża, Pytam was bracia? Zwiędła nam róża, Dziecko to ranka. Tylko nie mówcie: Tak młodość więdnie! Tylko nie mówcie: Tak życie biegnie!

Zobacz także