Prezentacja prywatna


Aby uzyskać dostęp do tej prezentacji musisz podać poprawne hasło.


Jeżeli zależy Ci na obejrzeniu tego slajdzika, to wyślij do autora prośbę o udostępnienie.

Greckie świętowanie. Boże Narodzenia i Nowy Rok.

OD ZARZĄDU SLAJDZIKA OCZEKUJĘ POZYTYWNEGO STOSUNKU WOBEC POSTULATÓW UŻYTKOWNIKÓW I ZA JUŻ ZAISTNIAŁE ZMIANY DZIĘKUJĘ. DO SKUTKU BĘDĘ PRZYPOMINAĆ SIĘ I WZYWAĆ DO ZAPROWADZENIA PORZĄDKU NA "SLAJDZIKU" W IMIENIU UCZCIWYCH UŻYTKOWNIKÓW I POKRZYWDZONYCH PRZYJACIÓŁ PRZEZ HATERA - TROLLA, TZW. "WIELONICKOWCA" ! UFAM, ŻE ZNAJDZIEMY WSPARCIE PORZĄDNYCH OSÓB. Kales Giortes! Przystrojony statek to właśnie typowy grecki symbol tego święta Bożego Narodzenia. Dzisiaj już coraz rzadziej można go zobaczyć, bo został wyparty przez przyjętą z kultur zachodnich choinkę. Grecy wyznania ortodoksyjnego nie urządzają tradycyjnej wigilii ponieważ post grecki zabrania jedzenia ryb, nabiału, jajek. Wigilia jest to zwyczaj pochodzący z Rzymu a Grecy należący do Wschodniego Kościoła Ortodoksyjnego opierają się tylko na Biblii i nie uznają zachodnich naleciałości. Również nie ma tradycji Św. Mikołaja czy Gwiazdora. Nie robi się sobie prezentów pod choinkę. Dniem prezentów /tylko dla dzieci/ jest 1 stycznia. Według greckiej tradycji zaczynamy Nowy Rok. Polacy wżenieni w greckie rodziny dostosowują do panujących zwyczajów i tradycji. Polskich potraw Grecy wcale nie jedzą, Pierogi czy łazanki im nie smakują, są przyzwyczajeni, że potrawy mączne jedzą pieczone w piekarniku a nie gotowane w wodzie. Ugotowane pierogi smakują im jak surowe ciasto! ŻYCZĘ MIŁEGO OGLĄDANIA I POZDRAWIAM SERDECZNIE. ELA. (Hasło znacie, stalker więcej nie napasie brzucha)

Opublikowano: 2014-01-13 20:50
elarajgo 4,9
średnia ocen
Dodaj swój komentarz
Dodaj komentarz

Komentarze (32)

elarajgo 2014-01-18 08:26
Państwu, Dorocie, Marcinowi i Aleksowi dziękuję za odwiedziny, wyważone komentarze, słowa rozsądku oraz "normalne" oceny. Doceniam Państwa stanowisko i miły gest. Pozostałym sympatycznym odwiedzającym bardzo dziękuję za zainteresowanie i miłe komentarze. Wybaczcie, ale na razie z braku czasu nie mogę sobie pozwolić na rewanż osobno u każdego z Was. Pozdrawiam serdecznie, najcieplej Przyjaciół. Dla Was ode mnie specjalne buziaki. Ela.
e-w-ska 2014-01-16 19:39
WITAM CIEPŁO ELUNIU. ZGADZAM SIĘ Z IGĄ, BO PISZE ROZSĄDNIE. ŚRODOWISKO KRAKUSÓW JEST CHARAKTERYSTYCZNE I BYWA RYGORYSTYCZNE. W TRÓJMIEŚCIE MAMY BARDZO TOLERANCYJNYCH MIESZKAŃCÓW, DLATEGO ŻE JEST DUŻO NAPŁYWOWEJ LUDNOŚCI I INNEJ NARODOWOŚCI. NIKOMU NIE WCHODZI SIĘ Z BUTAMI DO DUSZY I DOBRZE SIĘ TAK ŻYJE, MAŁO TEŻ KOGO OBCHODZI CZYJAŚ ORIENTACJA. CHOCIAŻ BEZWZGLĘDNI LUDZIE SĄ WSZĘDZIE. GDYBY ELUNIU NIE TWÓJ BAKCYL, NASZA CÓRKA NIE ZAJĘŁABY SIĘ Z TOBĄ HIPOTERAPIĄ DZIECI. MNIE NIE UDZIELIŁOBY SIĘ ZAMIŁOWANIE DO GRECKIEJ MUZYKI I TYCH KLIMATÓW, URWAŁYBY SIĘ KONTAKTY Z PRZYJACIÓŁMI Z DZIECIŃSTWA. CO DO CLIPÓW ELUNI, PRZYZNAM IGA, ŻE SĄ NASTROJOWE I WSPANIAŁE, TAKŻE Z POWODU DEDYKACJI. SERDECZNOŚCI ELŻUNIU I WIELKIE BUZIACZKI. POZDRAWIAM JAGÓDKO CIEPLUTKO. ELA W.
rysjo 2014-01-16 14:21
super się ogląda i ocena powinna być też taka, co z tego jak jest tylko **5 i tyle zostawiam gorące pozdrowienia
ewir-jago 2014-01-16 11:17
W religiach chrześcijańskich jest podobieństwo zwyczajów, interesująco je omawiasz. Nieważne jaką religię wyznaje znajomy, sąsiad, albo czy jej nie wyznaje, tak rozumiem tolerancję. Prawie każdy Polak to chrześcijanin, a prawdziwy kocha człowieka: każdej rasy, narodowości i religii. Zgodnie z nauczaniem św. Pawła nieważne, czy to Grek czy Żyd. Wszyscy w Jezusie Chrystusie są braćmi. Wiem, że ortodoksi są mniej tolerancyjni, ale widać, że dobrzy chrześcijanie potrafią pięknie się różnić i wspólnie świętować. Na You Tube obejrzałam obie części "BZN CHRISTMAS IN RUSSIA", "PASCHĘ W GRECJI" i "SZCZĘŚLIWEJ PASCHY". Przy specjalnych efektach i tylu wspaniałych zdjęciach Twoje clipy są jeszcze piękniejsze. Każdy clip i slajdzik jest inny w swoim rodzaju. Umiesz Elu zarazić bakcylem. Pozdrowionka i buziaki.
jarre 2014-01-15 23:38
Piękny jest ten slajd i wartościowy. Dowiedziałam się mnóstwo nowych rzeczy. Starannie zrobiony i ze wspaniałą muzyką wart jest kilkakrotnego obejrzenia ca na pewno zrobię dla własnej przyjemności. Efharisto poli.
ewir-jago 2014-01-15 20:38
MYŚLĘ, ŻE KAŻDEMU CHODZI O TO, ŻEBY BYŁO MIŁO NA PORTALU I NIECH KAŻDY ROBI SWOJE SLAJDZIKI JAK UMIE, ŻEBY SPRAWIĆ PRZYJEMNOŚĆ BLISKIM, PRZYJACIOŁOM I TAKŻE SOBIE. MNIE ODPOWIADA TAKIE STANOWISKO UŻYTKOWNIKÓW, NIE CHCIAŁABYM WRACAĆ DO PRZYKREGO OKRESU. POZDRAWIAM SERDECZNIE. ELŻBIETKO, ŻYCZĘ MIŁEGO I SPOKOJNEGO WIECZORKU. BUŹKA. JAGODA.
elarajgo 2014-01-14 22:09
@marcin21m: ŻYCZĘ TEGO TAK SAMO PANU JAK KAŻDEMU ROZSĄDNEMU, ZWYCZAJNEMU I UCZCIWEMU UŻYTKOWNIKOWI. O NIC INNEGO NIE KRUSZYŁABYM KOPII. MIŁA ATMOSFERA, SPOKÓJ I PRZYJEMNOŚĆ Z ODWIEDZANIA NOWYCH SLAJDZIKÓW ZNAJOMYCH TO WAŻNE DLA WIELU Z NAS. Z KOLEI TRUDNO BYŁO TU ZAGLĄDAĆ WIEDZĄC, ŻE ZNAJDZIEMY ANONIMOWY PASZKWIL WYLEWAJĄCY KUBŁY POMYJ PRZEZ OBCYCH LUDZI. DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ I DOCENIAM PAŃSKI I PANI DOROTY GEST. POZDRAWIAM.
elarajgo 2014-01-14 22:00
AD VOCEM, NIGDY NIE ZNIŻYŁAM SIĘ BY ZEMŚCIĆ SIĘ W ODWECIE ZA JEDYNKI, KTÓRYCH MI NIE SZCZĘDZILI WYMIENIENI PRZEZ PANIĄ DOROTĘ WSPÓLNI PRZYJACIELE PANA "marcina21m" I PANI (DO WGLĄDU SĄ MOJE OCENY ORAZ TYCH OSÓB - KAŻDEMU TO WYSTARCZY). OMIJAM TE PROFILE WIELKIM ŁUKIEM I TO SOBIE CHWALĘ. POZDRAWIAM.
elarajgo 2014-01-14 21:02
WITAM! DZIĘKUJĘ ZA ODWIEDZINY, KOMENTARZE, OCENY I POŚWIĘCONY CZAS. NIE MUSIMY SIĘ WE WSZYSTKIM ZGADZAĆ, ALE SZANUJĘ INNE NIŻ MOJE ZDANIE. ISTOTĄ RZECZY JEST TYLKO DOPROWADZENIE DO PRZESTRZEGANIA PRZEZ KAŻDEGO REGULAMINU, BY NIE BYŁO RÓWNYCH I RÓWNIEJSZYCH. ZASADY MAJA BYĆ JASNE, CZYTELNE I DOTYCZYĆ WSZYSTKICH! Z NIKIM KTO CHCE MNIE POUCZAĆ I OBRAZIĆ NIE WDAJĘ SIĘ W DYSKUSJĘ. NA TEMAT WYMIENIANYCH ZE ZNAJOMYMI UWAG, TYM BARDZIEJ, TO NASZA SPRAWA, NASZA DYSPUTA I W SPOSÓB JAKI NAM ODPOWIADA. W OBCE KOMENTARZE NIE WNIKAM. Z POGRÓŻKAMI MIAŁAM DO CZYNIENIA, WIRTUALNE SĄ ZABAWNE. POZDRAWIAM WSZYSTKICH, KTÓRZY ZABRALI GŁOS I LICZĘ, ŻE W KOŃCU TEN ROZSĄDKU WEŹMIE GÓRĘ. BUZIAKI SERDECZNOŚCI DLA MOICH PRZYJACIÓŁ. ELŻBIETA.
e-m-t 2014-01-14 19:02
WITAM CIEPLUSIO ELŻUNIU! WRESZCIE JEST TEN SLAJDZIK. ROZUMIEM, ŻE NIE BYŁO CZASU I GORĄCY OKRES, TO CIERPLIWIE CZEKAŁAM. BARDZO MIŁO OGLĄDA SIĘ ZNAJOME KLIMATY I TEN PODNIOSŁY ŚWIĄTECZNY GRECKI NASTRÓJ. DOBRZE WSPOMINAM PRZYJACIÓŁ, KTÓRZY WYJECHALI NA STAŁE Z POLSKI, ALE FAJNIE JEST MIEĆ TYCH, KTÓRZY ZOSTALI. SLAJDZIK JEST ŚLICZNY, LUBIĘ TWOJE PRZERÓBKI, JEST WIĘCEJ FOTEK. PIOSENKA CUDOWNA. POPIERAM WASZE POSTULATY, ŻYCZĘ BY NIE BYŁO WIĘCEJ PRZYKROŚCI JAKICH DOZNAJECIE. ROZUMIEM WAS I MACIE PRAWO DOMAGAĆ SIĘ ZMIAN I PRZESTRZEGANIA REGULAMINU. NIE WIDZĘ POWODU, DLACZEGO NIE MA BYĆ PORZĄDKU. ZA DŁUGO WAMI TU POMIATANO. MASZ ELUNIU DAR LEKKIEGO PIÓRA, BO TO TWÓJ ZAWÓD, A JAK JE ZAOSTRZYSZ NAJLEPIEJ PRZEMAWIA I OD RAZU JEST ODZEW! NIE PODOBA SIĘ TYLKO TAKIM, KTÓRZY KORZYSTAJĄ NA BAŁAGANIE I ROBIĄ ZAMIESZANIE. ZAWSZE TAK BYŁO, NIECH SIĘ TO JUŻ SKOŃCZY. CAŁUSKI ELŻUNIU I POZDROWIONKA DLA CIEBIE I RODZINKI. E.M. (PAN ROMAN ZAUWAŻYŁ, ŻE TRUDNO DODAĆ CI KOMENTARZ, BO TAK JEST! A CZEMU? BO JESTEŚ Z TYCH DO PRZEGONIENIA JAK INNI? TYLKO TWARDSZA, TO WSZYTKIE METODY SĄ DOZWOLONE!) http://animatedgif.biz/mpeg-creation2/temp/642g6ohaoiut239ojldkts98p7/indexweb.htm
stif101 2014-01-14 18:18
SLAJDZIK PO PROSTU SUPER PIĘKNIE ZROBIONY POZDRAWIAM I SAME 555555555555 ZOSTAWIAM STEFAN.
halina675 2014-01-14 17:54
Dziękuję za odwiedziny Elżuniu i miły komentarz. Za piękny slajdzik zostawiam piąteczkę. Pozdrowionka Halina.
halina4821 2014-01-14 16:29
Nigdy nie ma tak na świecie, By się wszystko udawało.Czasem szczęście mocno sprzyja, Czasem jest go mało...Jednak życie wciąż nam daje Piękne plany i marzenia I popycha nas do przodu, Dając siłę do spełnienia...Dziękuję z góry za przemiłe odwiedzinki i komentarze. Ładnie zrobiony slajdzik,pozdrawiam i 55555 z serduszkiem zostawiam .H.M.M.
ewir-jago 2014-01-14 13:24
Czytam ze zrozumieniem trudniejsze teksty, "marcinie21m". Nic nie wyrwałam z KONTEKSTU, odniosłam się do komentarza, do kwestii mnożących się kont, których "właściciel" stosuje wymienione praktyki. Doskonale Pan i reszta wie w czym rzecz. Raz mamy dobrego, raz złego policjanta i taka gra. Zły ściga i przegania z Portalu "DLA WSZYSTKICH" Użytkowników, dobry glina jest cacy, gdy to mu na rękę. Nie są tajemnicą nicki, które "tak się bawią", są zadziwiająco aktywni! Tylko łatwowierni wierzą w cuda, pojęcie "trollowanie " i "hater" jest znane na każdym Portalu, (komu nie, wbije to na Google), a "wielonickowiec" pyszni się hakerstwem. Imputuje Pan mnie i Pani Elżbiecie, to czego Ona i ja nie robimy. Za to GÓRA "wielonickowców". Nie chodzi o nowych Użytkowników, oni zachowują się "NORMALNIE" i są zwykłymi autentycznymi ludźmi! Niech się każdy trzyma zasad Regulaminu, tak "niektórym niewygodny" i niech dotyczy to każdego bez omijania, więc chyba o to Panu i Pani Dorocie chodzi, skoro Was nie dotyczy. Jak nas się obrażało i poniżało, to protestów nie było. Nam tym bardziej wolno protestować i bronić się!!! Chociaż tym, którzy to robili, ktos o nicku "xenia1" itp. wmawiali, że bronią się winni. Dlatego z nią nie polemizowałyśmy, bo z "KIM" ze swoim gnębicielem i wbrew swojej godności? Nikogo tu z Państwa nie wymieniamy i nie postępujemy jak Ci prześladujacy nas (po nazwisku, nicku, ze skradzionymi bezprawnie zdjęciami na ich slajdzikach i w komentarzach, to była fajna zabawa i jeszcze mało?). Skąd Pan "marcin21m" wie o co chodzi Zarządowi, jeśli Pan nie uczestniczy w sprawie? ZASADY REGULAMINU DOTYCZĄCE KAŻDEGO SPRAWIĄ, ŻE BĘDZIE SPOKÓJ. Do tej pory kto inny go zakłóca, a do Państwa nie wtrącamy się i gdzie przedrzeźniamy? Po tym co nas spotkało, nie ma co porównywać się Pani Doroto, chyba nie życzy sobie być na naszym miejscu u kogoś kto udawał dobrego glinę? Chciałabym się mylić, co do niektórych "wielonickowców", ale dowiemy się kto nas prześladuje. Odbijanie piłeczki daremne, to nie temat tego pięknego slajdzika. Pozdrawiam Państwa. Elżbietko, buziaczki. Jadwiga Ew-ak.
annakalen1 2014-01-14 12:00
Piekny slajdzik ...pozdrawiam slicznie i zycze slonecznego dzionka ..zostawiam :))... 5 na szczescie ...
2650a 2014-01-14 11:30
(¯`•.•´¯)`CUDOWNEGO DNIA♥ .`·.,(¯`•.•´¯)`RADOŚCI I SŁONKA. ___♥·.,(¯`•.•´¯)POZDRAWIAM!♥ _______.`·.,(¯`•.•´¯)BUZIACZKI♥ __55555555555555555
agnieszkaboruch 2014-01-14 05:45
Miłego dnia Elżuniu. Piękne jest to greckie świętowanie Bożego Narodzenia i Nowego Roku, co kraj to obyczaj......... Za piękny slajdzik leci do Ciebie 55555555555555555. Cieplutko pozdrawiam.
ewir-jago 2014-01-14 02:24
WITAM CIEPLUTKO I WYBACZ ELŻBIETKO MÓJ WCZEŚNIEJSZY KOMENTARZ, TRUDNO UDAĆ ŚLEPĄ, GDY NATYKAM SIĘ KOGOŚ ZE SŁYNNEJ GRUPY. KAŻDY WIE, ŻE NIE CHODZI O NOWYCH I MŁODYCH UŻYTKOWNIKÓW, TYLKO O ZWYCZAJOWE PRAKTYKI TYCH SAMYCH "STARYCH OSÓB". A DLACZEGO TO MA TAK DŁUŻEJ TRWAĆ? BO "KTOSIOM" SIĘ TAK PODOBA I CHORA ZABAWA SIĘ SKOŃCZY? POPIERALIŚMY I BĘDZIEMY KAŻDY ROZSĄDNY POSTULAT, MŁODZI I STARSI, NIE JESTEŚ ELUNIU SAMA, MAMY TEGO DOŚĆ. CAŁĄ PRZYJEMNOŚĆ Z OGLĄDANIA SLAJDZIKA KTOŚ MI ODEBRAŁ, A CZEKAŁAM NA TEN SLAJDZIK. TWOIM SLAJDZIKIEM JESTEM ZACHWYCONA. DZIĘKI TWOJEMU MIXOWI ZOBACZYŁAM JESZCZE WIĘCEJ PIĘKNYCH ZDJĘĆ. PIOSENKA JEST CUDOWNA! MYŚLAŁAM, ŻE CHWILĘ SPOKOJU NA DYŻURZE SPĘDZĘ NA ODWIEDZENIU PROFILI ZNAJOMYCH I NOWYCH SLAJDZIKÓW, ALE STRACIŁAM ZAPAŁ. ZA TWÓJ PRZEPIĘKNY, NASTROJOWY SLAJDZIK DAJĘ "5". ZROBIĘ SOBIE KAWĘ, ŻEBY SIĘ CZYMŚ ZAJĄĆ. PAPATKI I BUZIACZKI ELŻUNIU, WRÓCĘ INNEGO DNIA SPOKOJNIE OGLĄDAĆ. DOBRANOC. IGA
ewir-jago 2014-01-14 01:54
A ja nie zgodzę się z Panem "marcin21m', bo mówi językiem jakim przemawia do nas Pańskie "grono". To, że jest Pan jednym z "wielonickowców" dawno wszyscy wiedzą. Nikt nie był bardziej obrażany niż Pani Elżbieta, m.in. ja i osoby, które sprzeciwiły się Waszym praktykom. Są to Wasze obelżywe slajdziki, komentarze, kopiowanie naszych i zaniżanie każdemu ocen. Jedynki jakie Pan otrzymał są niczym przy tych, które stawiają nam z Waszych setek profili i po to są. Czy Pani Elżbieta, albo ja i inni gnębieni przez Wasze towarzystwo mścili się za to? Niech Pan pokaże jedynki, jakie postawiliśmy, więc kto jest mściwy? Jest Pan stronniczy i inny nie będzie, takie zadanie. Choć nie jest arogancki i wulgarny, jak się innym zdarzało. Nie darował sobie Pan, żeby nie wkręcić swoich trzech groszy i obrazić Panią Elę, więc Pan jakiego jest pokroju? Chcemy mieć wpływ na to, by Zarząd przestrzegał REGULAMINU i by takie osoby jak Pan (nie trafił Pan na ciemnych ignorantów i bezbłędnie Was odróżniamy) nie zakładały setek kont do załatwiania Użytkowników. Czy Pani Elżbieta odwiedza Pana (-i) "profile", stawia jedynki, obraża komentarzem? Przypomina mi Pan zachowaniem wiele tych klonujacych się "nicków" z różnych profili. Bardziej przypomina mi Pan czasy za komuny i chyba w ZSRR! ( bo Pan nie wie, czy w Polsce był taki ustrój), więc dlatego Pańska mentalność broni się przed rozsądnymi postulatami. A dlaczego Wasza "grupka trolli" się tego boi? Pan wie, każdy "wielonickowiec" wie i wszyscy inteligentni też. Gdyby nie stawiane postulaty jak kiedyś za tzw. Komuny, nie mógłby Pan bez cenzury pisnąć jednego słowa. Tutaj na pewno Pana by nie było! To jest moje zdanie, choć jestem młodsza od Pani Elżbietki, chciałabym dorównać Jej w wielu dziedzinach, a Panu bardzo daleko! Ma pan mentalność zgrzybiałego staruszka i nic obraźliwego nie zobaczy Pan w moim tekście ani u Pani Eli. Czy ostanie Pańskie słowa należy traktować jako pogróżkę. Nie pierwszyzna!
hanula25 2014-01-14 00:03
Super slajdzik 5555 zostawiam
elarajgo 2014-01-13 23:11
ROMKU, JUŻ ZAUWAŻYŁAM. BYŁAM, ODPOWIEDZIAŁAM CI I WIEM, ŻE TO OSTATNIE PODRYGI ZDYCHAJĄCEJ OSTRYGI. DOSTALI KONWULSJI Z BEZSILNOŚCI. MAŁA RZECZ A CIESZY, HA! HA! HA! TEN GATUNEK TAK MA! A JA MAM TO GDZIEŚ, KIEDYŚ ZACIĄGNIEMY ZA NIMI ZASŁONĘ MILCZENIA. DZIEWCZYNY, GRECY I GRECJA SĄ MI MILI. WYCHOWAŁAM SIĘ Z DZIEĆMI SĄSIADÓW, UCHODŹCÓW POLITYCZNYCH. WCIĄŻ MAM BLISKICH PRZYJACIÓŁ I TYCH Z MIESZANYCH MAŁŻEŃSTW. GRECKIEGO NAUCZYŁAM SIĘ JAKO DZIECKO I STARAM SIĘ NIE ZAPOMNIEĆ, A W MŁODOŚCI POZNAŁAM ALFABET, ŻEBY MÓC KORESPONDOWAĆ. GRECKIE KLIMATY I MUZYKA SĄ TAK PIĘKNE, ŻE MOŻNA SIĘ ZAKOCHAĆ. ŚCISKAM WAS. BUZIAKI.
gusia49 2014-01-13 22:51
ღ Wirtualnym ciepłem mej aury otaczam. Snów tęczowych życzę. Serduszko zostawiam ❤ Radość jest sercem duszy, oświetla tego, kto ją ma i ogrzewa wszystkich, na których padają jego promienie...PIEKNY SLAJDZZIK 55555.WIESIA
babi446 2014-01-13 22:42
ELŻUNIU,STWORZYŁAŚ PIĘKNY NASTRÓJ I ŚWIETNIE ODDAŁAŚ ATMOSFERĘ GRECKIEGO ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA.PODOBNIE JAK TERENIA,PRZYZNAJĘ,ŻE NIEWIELE WIEDZIAŁAM O TYM,JAK ORTODOKSYJNI GRECY ŚWIĘTUJĄ NARODZINY CHRYSTUSA.TWÓJ SLAJDZIK (ZWŁASZCZA OPIS) JEST DLA MNIE KOPALNIĄ WIEDZY NA TEN TEMAT.POZDRAWIAM CIĘ,ELŻUNIU, I WSZYSTKICH ZNAJOMYCH,KTÓRZY JUŻ TU U CIEBIE DZISIAJ BYLI.DOBREJ NOCY,KOCHANI:)DLA CIEBIE,ELU 55555***** A.
pracz 2014-01-13 22:34
JAK MASZ CHWILKĘ TO WSKOCZ NA MOJA WRZUTKĘ I SOBIE POCZYTAJ >>>>>> CZY TO PRZYPADKIEM NIE JEST PODSZYWANIE SIĘ POD INNĄ OSOBĘ jQuery1640813783885908_1389648759565????????? A TO CHYBA JEST KARALNE >>>>> MAM RACJĘ CZY SIĘ MYLĘ ???????
nocnymotyl1 2014-01-13 22:27
Eluniu to,że tu jestem zawdzięczam Tobie, Anulce i wielu innym osobom, którzy mnie bronili,wspierali i motywowali. Bo Wy po prostu jesteście kochani i wielcy.Dziękuję i mam nadzieję,ze powrócą nasze bratnie dusze,których tu nam brakuje.Teresa
jadurb2 2014-01-13 22:13
55555!!!!
nocnymotyl1 2014-01-13 22:04
Dobry wieczór Eluniu!!! Wiesz jakoś nigdy wcześniej nie zainteresowałam się tym jak inni obchodzą Święta Bożego Narodzenia dzięki Tobie uzupełniłam wiedzę. Bardzo Ci za to dziękuję.Slajdzik wręcz przepiękny i znów zatęskniłam za tymi świętami mimo ,iż upłynęło od nich niewiele czasu. Pozdrawiam Cię bardzo cieplutko i nadal popieram Cię w temacie oczekiwanych zmian a przede wszystkim w tej jawności oceniania. Teresa Ps. Mnie też brakuje osób, które kiedyś z nami tu byli i tworzyli niemalże rodzinną atmosferę. Buziaczki Skarbie. Życzę milutkiej nocki.
elarajgo 2014-01-13 21:47
DZIĘKUJĘ ROMKU ZA ODWIEDZINY I KOMENTARZ. POWIEM CI, ŻE BRAKUJE MI NAJSTARSZYCH STAŻEM UŻYTKOWNIKÓW, SĄ MOIMI PRZYJACIÓLMI I MAM NADZIEJĘ, ŻE KIEDYŚ WRÓCĄ. TOBIE RÓWNIEŻ I KAŻDEMU ODWIEDZAJĄCEMU MNIE ŻYCZĘ MIŁEGO WIECZORU, A NADE WSZYSTKO SYMPATYCZNEJ ATMOSFERY, KTÓRĄ KIEDYŚ MIELIŚMY NA "SLAJDZIKU". TE GRECKIE ŚWIĘTA BYŁY PRZYGOTOWANE I CZEKAŁY OD GRUDNIA, ALE WIESZ, ŻE NIE MAM NA TO CZASU, WIĘC RZADKO TU BYWAM. CIEPŁO POZDRAWIAM CIEBIE, ZNAJOMYCH, PRZYJACIÓŁ I WSZYSTKICH ŻYCZLIWYCH ODWIEDZAJĄCYCH. ELA.
ewik1 2014-01-13 21:46
ŚLICZNY SLAJDZIK ........POZDRAWIAM CIEPLUTKO UŚMIECH SERDUSZKA I PIĘĆ GWIAZDEK ZOSTAWIAM - EWUŚ
pracz 2014-01-13 21:12
POZDROWIENIA LECĄ DO CIEBIE ELU >>>>>>> SLAJDZIK SUPER ,,,,TO ŻE LECI WIELKA PIONA TO OCZYWISTE >>>>> MILUSIEGO WIECZORKA ŻYCZĘ ,,,,,, NO I TAK POWOLI DO PRZODU ,,,,CAŁY CZAS TRZEBA SIĘ UPOMINAĆ O TO BY BYŁO NORMALNIE I ZWYKLI LUDZIE MOGLI SIĘ TU BAWIĆ BEZ OBAW ŻE ZOSTANĄ ZAATAKOWANE PRZEZ POPAPRAŃCÓW
maja60 2014-01-13 21:00
Uroczy Zakątek Moc Pozdrowień Bierze Początek I choć są Dni Raz Smutne, Raz złe.. A JEDNAK jest KTOŚ Kto Pamięta i Pozdrowienia Śle...
elarajgo 2014-01-13 20:51
Niemal wszyscy Grecy należą do Kościoła Greckiego - Wschodniego Kościoła Ortodoksyjnego. Do 1054 r. Wschodni Kościół Ortodoksyjny i Kościół Rzymsko-Katolicki tworzyły jedność. Jednak różnice teologiczne i polityczne spowodowały rozłam w kościele. Zgodnie z tradycją Kościoła Wschodniego, Boże Narodzenie nie jest tak ważne jak Wielkanoc. Grecki Kościół, podobnie jak Kościół Katolicki, obchodzi Boże Narodzenie 25 grudnia. Kilka dni przed tym świętem dzieci odwiedzają okoliczne domy, śpiewając pieśni, które można porównać do naszych kolęd. Odwiedziny i pieśni mają przynieść szczęście i powodzenie. Na ucztę kobiety pieką ceremonialną pastries, podawaną po mszy świętej w kościele w dniu Bożego Narodzenia, melomakarona - ciasteczka z orzechami, które macza się w miodzie oraz kourambiedes - ciasteczka zdobione cukrem pudrem. Wśród innych tradycyjnych potraw znajdziemy również christopsomo - chleb Chrystusa - bochenek ozdobiony motywem krzyża. Daniem głównym podczas Bożego Narodzenia jest indyk nadziewany kasztanami, migdałami i rodzynkami. Choinkę w większości domów zastępuje duża i wspaniale oświetlona figurka statku. Boże Narodzenie jest czasem darów, zatem wręczanie upominków jest bardzo popularne. Prezenty dostaję się w Grecji nie tylko na Boże Narodzenie, ale i Nowy Rok - w Dzień Świętego Bazylego. Tak jak i w Polsce, w Grecji wszelkie uroczystości obchodzi się inaczej w każdym regionie, a najbardziej uroczyście obchodzi się Święta na wyspach i w małych wioskach. Święta i obyczaje w Grecji są silnie związane z porami roku, rytmem prac na polu oraz religią i kierują się kalendarzem ortodoksyjnym. Oficjalne święta państwowe w Grecji, a zarazem dni wolne od pracy to: Nowy Rok, Epifania (Błogosławieństwo Morza i Krzyża) – 6 stycznia. Po Nowym Roku Grecy rozpoczynają 3-tygodniowy okres karnawału, którego kulminacja następuje w ostatnią niedzielę przed Wielkim Postem, jest to tzw. Apokries. W większych miastach odbywają się wówczas liczne bale karnawałowe i parady.

Zobacz także