W dniu 22 sierpnia 2015 roku na Rynku Radziejowa odbyła się kolejna edycja Jarmarku Królewskiego, poprzedzającego XIV Inscenizacje bitwy pod Płowcami. W tegorocznym Jarmarku Królewskim w Radziejowie wzięły udział bractwa i poczty rycerskie oraz rzemieślnicy i rękodzielnicy. To tu nastąpiło uroczyste otwarcie Jarmarku Królewskiego, którego dokonał Burmistrz Miasta Radziejów Sławomir Bykowski. Podczas niego zagrzmiała salwa ze średniowiecznej broni czarnoprochowej. Nastąpiło powitanie i prezentacja przybyłych pocztów i bractw rycerskich. Po prezentacji i powitaniu przybyłych gości, bractw i pocztów rycerskich na Rynku radziejowskim a także równocześnie w parku za Radziejowskim Domem Kultury, odbyły się przeróżne konkurencje i zabawy plebejskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Były pokazy fechtunku i pojedynki rycerskie. Ponadto można było posłuchać historii o Zakonie Św. Jana popularnie zwanych joannitach, Kawalerach Maltańskich. Na Rynku Radziejowa odbył się Turniej o miecz radziejowskiego fundatora, czyli turniej bojowy przeznaczony dla rycerzy pieszych.
Na boisku przylegającym do miejskiego przedszkola przy ulicy Polnej odbyło się wiele turniejów i konkurencji. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się konny pokaz kaskaderki w wykonaniu Bractwa Rycerskiego Herbu Jastrzębiec z Gniezna.Na Jarmarku Królewskiego były kramy z jadłem, napitkami i wyrobami rękodzielników. Wśród wystawców : Witold Strzałkowski znany Radziejowski Płatnerz Pan Witold wyrabia piękne szable i miecze, wszystko zgodnie z wzorami historycznymi, na ścianie wyglądają niesamowicie a i jak ktoś powalczyć nimi zechciał to myślę, że do tego nadają się wspaniale, Zbigniew Kiszko rzeźbiarz ludowy znany z naszego z Bronisławia w powiecie radziejowskim, który wystawiał swoje działa wraz z córką. Posiada on Pracownię Rzeźby Ludowej. Pracuje w drewnie rzeźbiąc postaci, zwierzęta, Koło Hafciarskie Towarzystwa Miłośników Kujaw z Radziejowa kultywujące tradycje kujawski z jakich słynie Radziejów i inni.
Zainteresowani z Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Kościuszki zwiedzali wieżę obserwacyjną, z której podziwiali panoramę Radziejowa i rozległych okolic.Punktem kulminacyjnym Jarmarku Królewskiego w Radziejowie o godzinie 20.30 był uroczysty przemarsz uczestników i zaproszonych gości przy świetle pochodni ulicami miasta. O godzinie 21.15 nastąpiło wystąpienie władz miasta i zaproszonych gości. Leszek Kalicki odczyta rys historyczny wydarzeń roku 1331. Wręczono nagrody zdobyte w całodniowych zmaganiach turniejowych, odśpiewano Bogurodzicę. Ostrzał średniowiecznej artylerii zakończył tegoroczny Jarmark Królewski w Radziejowie.